Третина біткойнів належить 1 600 гаманцях

bitcoin

Біткойн-кити контролюють частку ринку в $ 37,5 млрд

За даними Chainalysis, відомої компанії з аналізу криптовалюти, більше третини всіх монет біткойн знаходиться всього в 1’600 гаманцях.

Це, звичайно, не стало новиною для спільноти криптовалют, навіть термін є – багато хто називає цих користувачів «кити». З вищезгаданих 1’600 гаманців, кожен містить більше 1’000 біткойнів, причому 100 з них містять більше 10’000 біткойнів. За поточними ринковими цінами, 10’000 біткойнів коштують приблизно $ 75 млн., Що аж ніяк не показник для глузування.

Головний економіст Chainalysis Філіп Гладуелл заявив: Ця концентрація багатства означає, що біткойни схильні волатильності, оскільки рух невеликого числа людей буде мати великий ціновий ефект.

Це стало серйозним занепокоєнням, оскільки коли поручитель сумнозвісної Mt.Gox через аукціон продавав тисячі біткоіни це ще більше живило короткострокову ведмежу тенденцію, що склалася на ринку.

Незважаючи на ці побоювання, подальший аналіз показав, що деякі з цих «китів” не переміщали свої запаси протягом багатьох років. Наявність цих гаманців наштовхнуло кріптосообщество на міркування, що деякі з них належать особливо невдалим людям, які втратили доступ до своїх цінних активів. Деякі ж кажуть, що Сатоши спіткала така ж доля, і його гаманці, сумарно містять понад мільйон потенційно втрачених біткоіни.

Крім того, згідно з аналізом, проведеним Chainalysis, кількість біткойнів, утримуваних довгостроковими інвесторами, зменшується в порівнянні з кількістю біткойнів, утримуваних короткостроковими інвесторами. Це означає, що стався зсув в динаміці влади, і ринкова сила ринку короткострокових спекулянтів зростає.

Незважаючи на деяке переконання в тому, що це багатообіцяючий знак, є побоювання, що короткострокові інвестори купують біткоіни тільки через потенціал зміни його ціни. Біткойни – це не єдина монета, яка має подібну проблему.

Скептики децентралізованого характеру криптовалюти почали критикувати безліч різних проектів за те, що вони мають аналогічні умови: великі суми на своїх гаманцях. Згідно з аналізом, зробленому користувачами Reddit, 10 гаманців EOS містять майже половину всіх монет EOS. Однак важливо відзначити, що деякі з цих адрес, швидше за все, належать біржі, що знижує ризик проблеми централізації. Однак подальший аналіз показав, що 75 власників EOS володіють монетами на суму, що перевищує 10 мільйонів доларів і низькою ймовірністю, що все це біржі.

Це стало предметом суперечок в співтоваристві, і деякі критики заявили, що спроби Block.one пом’якшити цю форму централізації неефективні. Поки неясно, наскільки це питання поширюється на EOS, але ми скоро побачимо. Популярний альткоін, Litecoin, також мав проблеми в цьому ключі – 400 гаманців, містили понад 50% всіх монет, що перебувають в обігу.

Проте, багато аналітиків вважають, що, коли прийняття в цій галузі зростає, все криптовалюта рівномірно поширюватиметься по всьому числу гаманців. Але до тих пір, поки це не відбудеться, більшість як і раніше буде турбуватися через ці так звані «кити», які маніпулюють ринком.

You May Also Like

About the Author: bitAdmin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2captcha